اصلاح ۱۵ هزار هکتار از باغ های سنتی

آرشیو اخبار

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین تازه های بازارگان کالا مطلع شوید
Something went wrong. Please check your entries and try again.
Graden-News2

اصلاح ۱۵ هزار هکتار از باغ های سنتی

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای آبیاری تحت فشار اختصاص یافته است.
به گزارش ایلنا، محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه هم اندیشی توسعه بخش کشاورزی در شرق استان کرمان اظهار کرد: برای آبیاری تحت فشار به غیر از اعطای تسهیلات بدون محدودیت ، به ازای هر هکتار ، ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به هر کشاورز به صورت بلاعوض داده می شود.

وی افزود: طرحی با ۱۵ هزار هکتار درباره اصلاح باغ ها در مجلس مطرح و برنامه ریزی شده تا باغ های سنتی کشور احیاء و بازسازی شود.

طهماسبی میانگین برداشت خرما در هر هکتار از نخلستان های خرما در ایران را ۱۵ تن بیان کرد و گفت: عملکرد شهرستان بم در کشور در رتبه اول قرار دارد و در هر هکتار نخلستان در این شهرستان ۴۰ تن خرما برداشت می شود.

وی با اشاره به آغاز طرح احیا و بازسازی باغ های فرسوده و قدیمی افزود: در این طرح مجوزهای اولیه محیط زیست و اعتبار لازم از سازمان برنامه و بودجه کسب شده است که با تسهیلات ارزان قیمت در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه وضع اقلیم بم در زمینه تولید انرژی خورشیدی برای گلخانه ها بسیار مناسب است ، افزود: در ارتباط با صنایع بسته بندی و جانبی خرما باید زنجیره خرما تشکیل شود.

وی با بیان اینکه درخت خرما تنها درختی است که از تمام بخش های آن می توان استفاده کرد و گفت: دولت تسهیلات خوبی در بخش ضایعات خرما به کشاورزان می دهد.

طهماسبی با تاکید بر بسته بندی مناسب خرما در بازار فروش خاطرنشان کرد: صادر کنندگان خرما باید سلیقه بازار را در زمینه بسته بندی رعایت کنند.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.