ایجاد باغ در اراضی شیب دار

آرشیو اخبار

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین تازه های بازارگان کالا مطلع شوید
Something went wrong. Please check your entries and try again.
Garden-News

ایجاد باغ در اراضی شیب دار

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۵۰۰ هزار هکتار برای توسعه باغات در اراضی شیب دار در برنامه ششم توسعه برنامه ریزی شده است.

محمدعلی طهماسبی در دوره آموزشی ملی تولید نهال گواهی شده در مازندران، با بیان اینکه باید شرایط علمی و فنی در بحث احداث باغ در اراضی شیبدار به نمایش گذاشته شود، گفت: تمام موارد مرتبط با میزان بارندگی، تبخیر و تعرق، ارتفاع از سطح دریا، نوع خاک و آب، نوع نهال و میزان تراکم نهال در ایجاد باغ برای باغداران در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ۹۰۰ هزار هکتار باغ در کشور نیازمند اصلاح و نوسازی است، خاطرنشان کرد: این باغ ها به دلیل اینکه سنتی کشت شدند یا باغاتی که فقط برای فضای سبز احداث شدند نیاز به اصلاح دارد.

وی تصریح کرد: باغاتی که برای فضای سبز احداث شدند اقتصادی نیست و در برخی موارد تبدیل به کانون آفات شده است که باید اصلاح و نوسازی شوند.

طهماسبی افزود: باغات باید هر ۳۰ سال کف بُر شوند و در این باغات باید به دنبال جوانه های زایشی بود نه اینکه تنها چوب درخت را هرس کرد که هیچ نقشی در باردهی ندارند و در احداث باغ های جدید باید ارقام جدید، پایه های جدید و تغییرات اقلیمی را مدنظر قرار داد.

وی با بیان اینکه نهال هایی که برای پهنه ها مشخص می شود باید بر اساس اقلیم پهنه بندی ها باشد، خاطرنشان کرد: برای اصلاح درختان باید به پهنه بندی، نوع آب و هوا و اقلیم منطقه توجه شود.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: ۱۰۰ میلیون تومان برای احداث گلخانه در مقایس کوچک پرداخت می شود که دستورالعمل آن به زودی ابلاغ و پیشنهاد می شود با ایجاد تشکل ها و اتحادیه احداث و بهره برداری شوند.

طهماسبی با تاکید بر ایجاد زنجیره های تولید محصولات کشاورزی گفت: از ظرفیت صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در استان ها و شهرستان ها بهره گیری شود.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.